Щоб керувати налаштуваннями профілю, вашими обраними лотами, ставками та виставляти товари на торги.
Палітурка : м'яка
Рік видання : 1950
Мова видання : українська
Надана на атрибуцію листівка під назвою "Українці-бійці і командири т.зв. Радянської Армії!" надрукована у друкарні ОУН ім. М. Арсенича-Михайла в [1949-1950] рр. за підписом Головного командування Української повстанської армії.
Розмір: 26,5х18,3 см. Матеріал: папір світло-фіолетового кольору, друк.
Уперше така листівка з'явилася у грудні 1943 року. Головне командування УПА закликала українців-червоноармійців, які звільнили Україну від нацистської окупації, повернути зброю проти більшовицької і приєднуватися до боротьби, яку веде УПА. Повстанці закликали не забувати про героїчні сторінки української історії, і пам'ятати про злочини радянської влади проти українського народу.
Відомо, що гасло "Воля народам, воля людині!", яка надрукована на листівці "Українці-бійці і командири т.зв. Радянської Армії!",прийнята на ІІІ Надзвичайному великому зборі ОУН (б) 21-25 серпня 1943 р.
Упівці всіляко прагнули донести до аудиторії тезу: кожен, хто воює за радянський режим і на фронті, і в тилу, не лише веде "чужу" війну, але й сприяє зміцненню найбільшого історичного ворога українців та інших народів СРСР, поневолених більшовизмом. Причому УПА чітко заявляла про відсутність ворожості до бійців ЧА та радянських партизанів; навпаки, вбачала у них жертв Кремля та своїх можливих союзників. У наданій на атрибуцію листівці саме до них автори звертаються як до "братів українців в армійській формі", закликаючи: "Доля України, доля українського народу, доля українських працюючих тепер у ваших руках. Будете воювати за Сталіна - ще тісніше затягнете на шиї власного народу петлю неволі... Не воюйте за Сталіна, за большевицький гнобительський і експлуататторський режим. Геть московсько-большевистське панування з України! Хай живе вільна і незалежна Україна, відокремлена від Росії". У своїй пропаганді УПА не використовувало антиросійських гасел, а, навпаки, закликала росіян-червоноармійців приєднуватися до протикомуністичної боротьби".
У багатьох летючках автори ознайомлювали радянських вояків із антинацистською боротьбою УПА, що було вкрай необхідним, адже сталінська пропаганда подавала українських націоналістів винятково як ідеологічних і військових союзників гітлерівців.
Діяльність друкарень ОУН є однією з цікавих сторінок вітчизняної історії, яка показує, що українські підпільники проводили боротьбу проти радянської влади не лише за допомогою зброї, але і за допомогою друкованого слова. Цілком можливо, що саме боротьба словом і не дала згаснути ідеї відновлення незалежності України. Незважаючи на вкрай несприятливі умови підпіллю ОУН вдалося у 1944-1951 рр. порівняно непогано налагодити друк української патріотичної та націоналістичної літератури. Підпільна література в основному друкувалася за допомогою примітивного друкарського обладнання, різографів та друкарських машинок. Багато видань мали гарне художнє оформлення, оскільки в підпіллі перебували добре підготовлені художники. Пропаганда ОУН зуміла розповсюдити серед населення ідею незалежності України.
Листівка у доброму колекційному стані збереження.
Листівка має музейну та історико-культурн цінність.
Оплата при отриманні
За домовленністю/інше
Стандартний банківський переказ
Готівкою при зустрічі
Нова Пошта по місту: 100 грн. по країні: 100 грн.
Ставок поки немає.