Чтобы управлять найстройками профиля, вашими избранными лотами, ставками и выставлять товары на торги.
21.05.2024
Останнім часом почастішали звернення Користувачів у Службу підтримки Newauction про спірні та конфліктні ситуації за угодами та лотами, обумовлені вживанням Користувачами визначення "банківський стан" для опису чи оцінки стану товарів у категоріях "Нумізматика" та "Боністика".
На жаль, це визначення вживається дедалі ширше, не лише щодо монет чи банкнот, а навіть супутньої банківської продукції (блістери, футляри та ін.).
Змушені зауважити, що, попри широкий вжиток, вказане визначення ("банківський стан") не має чіткого загальноприйнятого трактування та не вживається у нумізматичній/боністичній літературі для опису стану монет/банкнот - чим обумовлене його суб'єктивне трактування кожним окремим Користувачем.
Вважаємо, що вираз "банківський стан" є невизначеним, а вживання його у якості опису стану не лише не описує стан товару, а навпаки, шкодить об'єктивній оцінці стану, і саме по собі є джерелом непорозумінь та конфліктів, а у окремих випадках - засобом свідомих зловживань.
Крім того, вказане вище фактично унеможливлює об'єктивний розгляд Службою Підтримки спірних та конфліктних ситуацій, що виникають внаслідок вживання цього визначення - адже аргументація Сторін, побудована на суб'єктивному трактуванні цього невизначеного виразу, та відповідності/невідповідності йому стану товару, не може прийматися до уваги.
Наполегливо радимо усім Користувачам обмежити вживання визначення "банківський стан" для опису, оцінки чи обговорення стану монет/банкнот та інших товарів.
Продавцям - радимо не вживати цей вираз у назвах та описах лотів (навіть якщо Продавець особисто вважає стан монети "банківським", монета знаходиться у первісній упаковці, бона походить з банківської пачки та ін.). Продавцю слід уважніше оглянути товар перед виставленням на продаж та відобразити на фото та у описі ФАКТИЧНИЙ стан товару, вказуючи (за наявності) на усі наявні недоліки (плями чи крапки на металі чи папері, відбитки пальців, мікрориски на металі, нерівності та заломи на папері, та ін.).
Покупцям - радимо не вважати наявність у назві чи описі лоту визначення "банківський стан" достатнім свідоцтвом того, що монета/бона не мають недоліків, та не оцінювати стан товару лише на підставі того, вживає чи не вживає Продавець вираз "банківський стан". Потенційному Покупцю слід заздалегідь, до ставки, уважно вивчити наявні фото та опис товару, а за недостатньої якості фото (чи відсутності фото саме того товару, що виставлений) чи недостатності опису - поставити додаткові запитання Продавцеві, або ж утриматись від ставки.
Сподіваємось на розуміння та бажаємо всім лише вдалих угод!