с вашего последнего визита выставлено 68977 новых лотов
поиск в категории:  Все категории
  • Все категории
  • Антиквариат и Коллекционирование
  • Ноутбуки, ПК и планшеты
  • Телефоны и Смартфоны
  • Электроника и Техника
  • Мода красота
  • Детский мир
  • Дом, досуг
  • Спорт, Здоровье
  • Авто, мото
  • Все остальное
  • Пользователь
  • Завершенные лоты
? =Копейка - поиск точной формы подробнее о поиске
Текущая цена
3 000 грн.
Ставка
грн.
Цена "купить сейчас"
3 500 грн.
  • Ставок пока нет, Ваша ставка будет первой!
  • (30 Июн Вс, 14:55:06)
  • Местоположение лота: Львовская, Львів
  • Стоимость доставки оплачивает: покупатель
  • Включен "Антиснайпер"
зарегистрирован: 27.03.2009 16:47
последняя активность: 18.06.2024 16:58
  • REVDVIZH(722) 03.01.2024 22:39
    Угода пройшла успішно. Рекомендую!
  • LuckyD(449) 16.10.2023 12:13
    Угода пройшла успішно. Рекомендую як порядного продавця!
  • Dmutro(1059) 25.01.2023 19:13
    Угода пройшла успішно. Рекомендую!
  • blackcap(267) 16.01.2023 00:56
    Угода пройшла успішно. Рекомендую!
  • alsoulclear(35) 18.02.2022 03:48
    Отличный продавец!, Очень вежливый, подробно ответил на вопрос, быстро отправил. Сделка прошла успешно. Рекомендую!
  • client_4b0373a241(712) 20.12.2021 07:59
    Сделка прошла успешно. Рекомендую!
  • Евгений П(5) 04.11.2021 16:48
    Продавец общительный. Хорошо упакованно. И хорошее состояние книг. Быстрая обрабо ка заказа. Рекомендую!
  • AnnaB2020(66) 27.10.2021 10:22
    Сделка прошла успешно. Рекомендую!
  • Юрий_1982(598) 04.09.2021 15:21
    Самые наилучшие рекомендации! Всё на высшем уровне! Спасибо за прекрасное пополнение библиотеки
  • Last_Dream(187) 07.07.2021 22:43
    Чудовий продавець! Знає свою справу і розбирається в тому, що пропонує. Успіхів і до нових лотів!
Параметры:

Переплет : твердый

Год издания : 1966

Язык издания : украинский


РОЗПРОДАЖ   ДОМАШНЬОЇ   БІБЛІОТЕКИ!

 * * *

UKRAINIAN ART-BOOK.

Антикварне  ілюстроване  малотиражне  мистецьке   видання. 

Бібліографічна   рідкість.

Нариси  з історії

 українського мистецтва.
Під редакцією 

 доктора  архітектури професора В.Г. Заболотного. 

Київ,1966 р.  

 Видавництво:  «Мистецтво».

Друкарня:  Київська  книжкова  фабрика.

Оформлення  художників  В.Д. Фатальчука  і О.І.Юнака.

 

Тираж   мізерний: 7 000 примірників. 

 Обсяг: 672 cтор.

+ величезна кількість  повноформатних  вклейок  з кольоровими та чорно-білими ілюстраціями.

 Формат:   26,5  х 21,5 х 5,5  см  

Номінал високий: 6 крб.70 коп.

ПАЛІТУРКА:  Тверда   художня  видавнича  ошатна   оправа  ( картонаж, обтягнутий  тканиною  кольору  української  сорочки  з льону,   з тисненням  позолотою   рельєфного зображення   на  обкладинці. Видавничий корінець  з тисненням назви альбому. Декоративна  позолота    корінця   книги, тонування  верхнього  обрізу  сторінок. 

Тип  паперу:   високоякісний  крейдяний   папір.

 Стан:  добрий. Альбом  без  втрат і  добре зберігся.  Повне збереження   корінця, видавничих   твердих   палітурок   з тисненянням  позолотою,  численних кольорових і чорно-білих  ілюстрацій та  всіх сторінок  тексту,  в тому числі титульної. Сліди  часу  та  користування  книгою, незначні  потертості  оправи.

Книга  без  печаток діючих   державних бібліотек!

Даний    альбом  буде  особливо   цікавим  для  колекціонерів-бібліофілів, оскільки на  титулі   є   автентичний    відбиток   оригінальної  круглої   гербової    печатки  - рідкісного екслібрису першого   другого власника:  із  зображенням королівської   лілії  в обрамленні   корони  та  з  написом  «Ex   Libris  Andrew   Kandya». Цей художній  екслібрис  у стилі  бароко у   вузькому    середовищі  справжніх книголюбів  має  колекційну  цінність, бо   вже давно  став   символом   знаку   якості  антикварних   та   букіністичних  видань не лише  в  Україні, а  й  у  багатьох  зарубіжних  країнах.

* * * 

З М І С Т:

Гл.1.Найдавніше мистецтво та мистецтво  Стародавньої  Русі…7

Гл.2.Українське мистецтво  XIV- першої   половини  XVII ст.…43

Гл.3.Українське мистецтво другої   половини  XVII- XVIII ст.…72

Гл.4.Українське мистецтво XIX-початку  XХ ст.……………………110

Гл.5.Народна   творчість…………………………………………………………..147

Гл.6.Українське   радянське  мистецтво  …………………………...…170

І Л Ю С Т Р А Ц І Ї   …………………………………………………………………..251

Д О Д А Т К И :

Покажчик  імен    майстрів    і   діячів    мистецтва ………………593  

Покажчик  пам’яток     мистецтва ……………………………………609

Бібліографія  ………………………………………………………………….645

Перелік   ілюстрацій ………………………………………………………655

Умовні  позначення  ……………………………………………………….667 

* * *

Фундаментальна  колективна   праця «Нариси з історії українського мистецтва» є результатом наукових досліджень   творчого колективу  Київського  науково-дослідного  інституту  теорії,історії   та перспективних  проблем  архітектури    історії поступу українського  мистецтва  від   найдавніших   часів  до  першої половини  ХХ століття. 
У  книзі аналізується творчий процес і художні явища в Україні  від   сивої  давнини   до  наших  днів. Пропоноване   капітальне  дослідження демонструє багатство  мистецької, культурологічної  й філософсько-парадигмальної спадщини  України. В книзі подано  детальний   аналіз  української  архітектури, живопису,графіки, скульптури,народного зодчества  і різьби  по дереву,декоративного  розпису, кераміки і гутного  скла,ткацтва і вишивки, художньої  промисловості
(фаянсу   і  порцеляни).

КОРОТКО 

 про ідейного  натхненника   книги - академіка  В.Заболотного.

Володимир Гнатович Заболотний(* 1 (13 серпня1898 — † 3 серпня 1962) — український архітектор, засновник і президент Академії архітектури Україниавтор  проекту будинку Верховної Рада України.

Народився 1 серпня (13 серпня за новим стилем) 1898 року в селі Карань (згодом перейменовано на Трубайлівку, нині в складі міста Переяслав-Хмельницький) в сім'ї  майстра-золотаря з виготовлення церковного начиння.

1919 р. він успішно закінчив гімназію, 1921 р. вступив до Українського архітектурного інституту в Києві. Тоді ректором був архітектор Дмитро Дяченко — лідер необароккового українського стилю в архітектурі (кінця ХІХ — початку ХХ століття). 1924р. інститут було об'єднано з Інститутом пластичних мистецтв та створено Київський художній інститут (КХІ). Проектування студіював у майстерні Павла Альошина — вихованця петербурзької Академії мистецтв, послідовника класицизму. У визначенні його ідейно-творчої позиції певну роль відіграла Асоціація революційних митців України(АРМУ), створена 1925 р. і очолювана ректором інституту І. Вороною, яка оголосила, що «нова доба — доба соціалізму — витворить свій стиль і свої, властиві йому форми». А формувалася вона під впливом конструктивізму, пов'язаного з діяльністю Об'єднання сучасних архітекторів — ОСА, очолюваного О. Весніним, яка запроваджувала в архітектуру теорію функціонального призначення будівель, передову техніку і нові матеріали, економічність, графічно прості форми без деталей.

Творча позиція Володимира Заболотного студентської пори яскраво виявилася в його дипломному проекті профілакторію «Кинь-Грусть» на 500 місць. Вирішений у простих геометричних формах і дещо революційно-романтичний за загальним виглядом, цей твір являє собою функціонально досконалий, композиційно стрункий і виразний за образом санаторний комплекс, поєднаний з природним оточенням. 1927 р. Володимир Гнатович успішно захистив цей проект, одержав звання архітектора-художника і був залишений викладачем КХІ. Водночас почався перший етап його самостійної діяльності.

Ще в навчальний період брав участь у конкурсах на проекти Палацу культури в Ростові-на-Дону (1925, V премія, співавтор) і Київської кінофабрики (1926, ІІ премія). Водночас у майстерні О. Вербицького розробляв робочі креслення Київського залізничного вокзалу, спорудженого в 192933 рр. Першими творами молодого архітектора були конкурсні проекти Палацу Уряду УРСР (V премія) і житлового масиву «Промінь» у Харкові (1928, співавтор П.Юрченко).

Наприкінці 20-х — початку 30-х рр.. Заболотний викладав архітектурне проектування в КХІ та Київському інженерно-будівельному інституті. Одночасно був головним архітектором Державного інституту проектування міст — ДІПРОМІСТ. Заболотний  в цей  період  створив проект міста Комінтернівська.Одночасно за проектами В. Г. Заболотного споруджуються Палац культури металургійного заводу в Дніпродзержинську і будинок Облспоживспілки у Вінниці.

Другий етап діяльності Заболотного охоплює другу половину 30-х — першу половину 40-х років. 1934 р. столицею України став Київ, де було вирішено спорудити Урядовий центр. Оголосили конкурс на його проект. Заболотний взяв участь у цьому конкурсі: він разом з П. Юрченком і В. Онашенком створює проект Урядового центру (1935).

У 19351936 роках Заболотний разом із своїми учнями з КІБІ проектує і споруджує в Парку піонерів м. Києва технічний, агробіологічний та військовий павільйони та театр ляльок й кінотеатр. Тоді ж за його проектами на вулицях Червоноармійській і   Трьохсвятительській споруджено два багатоквартирних будинки. Найкращим твором Заболотного цього періоду його творчості є Будинок Верховної Ради в Києві (19361939).

Незабаром після звільнення Києва від німецької окупації в 1943 р. Заболотний повернувся в Україну. Почався третій етап його творчої діяльності. Центральна магістраль столиці й прилеглі квартали, як і забудова багатьох інших населених місць, були зруйновані. Перед українськими архітекторами постала проблема грандіозної відбудови. 1945 р., за ініціативою і під керівництвом Заболотного, на базі філіалу АА СРСР, створено першу в історії України Академію архітектури в Києві. Він був обраний її президентом.

Відповідно до своєї ідеї розвитку національних архітектурних традицій він разом з В. Лазаренком створює проект облицювальної кераміки (1945, І премія),  проекти індустріально збірних  житлових будинків для Донбасу(1948), а також проектує будинки селища  «Будівельник» уДніпропетровську (19491950.  Його ідеї втілені також в архітектурі значної частини забудови Нової Каховки (19511954).Наприкінці цього періоду Заболотний  у співавторстві  створює проект Будинку Укоопспілки в Києві. На жаль, будинок споруджено частково і в невдало спрощених формах (1955—1957).

В 1940-х роках за ініціативою М. С. Хрущова і під керівництвом В. Г. Заболотного був розроблений експериментальний проект «Агроміста». Автори прагнули втілити в цей твір ідею максимального наближення селян до міських умов, розвиваючи традиції народного будівництва. Творча діяльність Заболотного відзначена орденами та медалями колишнього Союзу. 1953 р. ВАК надала йому вищого наукового ступеня — доктора архітектури.

У  1956 р.  Академію архітектури було реорганізовано в Академію архітектури і будівництва УРСР — АБіА. Тоді ж В. Заболотного обрали дійсним членом української та союзної АБіА.

 1957 р. він очолив відділ історії українського мистецтва при президії АБіА УРСР, створений за його ініціативою. Так розпочався останній період його діяльності, присвячений вивченню  багатющої   спадщини   українського   мистецтва. Відділ визначив своїм завданням узагальнення та висвітлення багатовікового розвитку і здобутків українського мистецтва. Очолюваний  В. Заболотним великий колектив українських мистецтвознавців розпочав роботу над «Програмою з історії українського мистецтва», що окремими розділами охоплювала всі його види (К., 1956). За цією програмою, спираючись на мистецтвознавчі здобутки минулого і власні дослідження, протягом 1957—1962 років у відділі   був  створений  фундаментальний ілюстрований  однотомник «Нариси з історії українського мистецтва», посмертне   малотиражне   ( лише  7 тис.   примірників)  видання   якого 1966 р.  маємо  честь   представити   сьогодні   Вашій   увазі.

Крім   того,  під керівництвом  В.Заболотного   був  створений  авторський рукопис шеститомної «Історії українського мистецтва» (з ілюстраціями).

3 липня 1962 року В. Г. Заболотний помер. А 1963 року АБіА було ліквідовано. Підготовку перших п'яти томів завершив Науково-дослідний інститут теорії, історії та перспективних проблем радянської архітектури (НДІТІА) в Києві, а шостого тому — науковці Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Т. Рильського АН УРСР. Загальну редакцію виданого в 1966—1971 роках шеститомника здійснила очолювана М. П. Бажаном Головна редакція УРЕ.

Шеститомник високо оцінила культурно-мистецька громадськість, а український уряд 1971 року нагородив В. Заболотного (посмертно) та інших найактивніших авторів Державною премією ім. Т. Шевченка.

Володимира Гнатовича поховано на Байковому кладовищі в Києві.

 На його могилі споруджено монументальний пам'ятник. У Переяславі-Хмельницькому, в будинку його батька, створено «Музей академіка В. Заболотного».

 

Книги — морська глибина: 
Хто в них пірне аж до дна, 
Той, хоч і труду мав досить, 
Дивнії перли виносить.

І.Я.ФРАНКО

" О Л А Н "   Ваш  надійний   компас 

 

  у   безмежному    морі   книг ! 

 

 

КНИГИ- НОВОЮ  ПОШТОЮ!

Шляхом  переписки  на  цьому  сайті Ви можете замовити  потрібні  Вам   антикварні і   букіністичні  книги різноманітної  тематики з доставкою НОВОЮ  ПОШТОЮ та УКРПОШТОЮ у будь-який  куточок України!

У Вас є можливість  замовити зібрання  творів, підписки, україністику, наукові , академічні  та мистецькі   видання, художні твори (поезію  і  прозу)  вітчизняних та зарубіжних письменників, історико- пригодницьку  літературу, індіаністику,   енциклопедичні, довідкові , наукові та науково- популярні  видання, книги з світової історії  та історії України , з географії та історії  географічних  відкриттів,описи подорожей та експедицій, альбоми  з мистецтвознавства ,  книги з археології, антропології та етнографії, книги по літературознавству та  фольклористиці , книги української  діаспори, книги військово- патріотичної тематики (про УСС, УГА, ОУН-УПА ),медичну, кулінарну, філософську, релігійну ,  духовну і церковну літературу,  навчальну   літературу,  дитячі  книги  та казки, книги з домогосподарства  і садівництва (рукоділля, в’язання, вишивання, квітникарство, бджільництво і т.п.), найрізноманітніші  серійні  видання,музичну літературу і  ноти, карти, атласи, альбоми, словники і довідники, мініатюрні  видання малого формату, набори листівок.

В наявності   є різноманітна  та  змістовна  букіністична література широкої  тематики  на українській, російській, польській, німецькій, французькій, англійській та ін.мовах, в тому числі розкішні  подарункові  та багатотомні ілюстровані видання, а також рідкісні малотиражні книги.

 

СЕРІЇ   КНИГ, які  Ви  можете замовити: 

- Библиотека "ОГОНЕК";

- "Библиотека Всемирной Литературы";

- "Библиотека  мировой литературы для детей" ;

- " Ж З Л "- Жизнь Замечательных Людей";

-  " УСЛАВЛЕНІ   ІМЕНА" - "Життя славетних";

-  "ЛИТЕРАТУРНЫЕ   ПАМЯТНИКИ";

- «Памятники исторической мысли» ;

- «Библиотека античной литературы»;

-  «Библиотека приключений и научной фантастики»(рамка);

- «Библиотека приключений и  фантастики» (Минск )

-  «БИБЛИОТЕКА  ПРИКЛЮЧЕНИЙ» в 20 томах

- " МИР  ПРИКЛЮЧЕНИЙ" ( Кишинев);

- " МИР  ПРИКЛЮЧЕНИЙ" ( мягкая  обложка);

- " ФАНТАСТИКА.ПРИКЛЮЧЕНИЯ" (Трудрезервиздат);

- " ПУТЕШЕСТВИЯ.ПРИКЛЮЧЕНИЯ.ФАНТАСТИКА." (Географгиз)

- "РАССКАЗЫ  О  ПРИРОДЕ"

- "ПУТЕШЕСТВИЯ.ПРИКЛЮЧЕНИЯ.ПОИСК ." ;

 - «XX век: Путешествия. Открытия. Исследования»

- "ПУТЕШЕСТВИЯ  ПО СТРАНАМ  ВОСТОКА"

-  "РАССКАЗЫ   О СТРАНАХ  ВОСТОКА"

- «По следам исчезнувших культур Востока»

-  «НЕОБЫКНОВЕННЫЕ   ПУТЕШЕСТВИЯ»;

- "Библиотека вестерна"

- "МОРСКАЯ  БИБЛИОТЕКА";

- " ТАВРИЯ";

- "БРИГАНТИНА" ( Москва, "Молодая  гвардия");

- «ПЕРВОПРОХОДЦЫ»;

 - «Пионер — значит первый»;

- «Библиотека пионера»;

- "Золотая библиотека"

- "СТРЕЛА";

-  «ОТЧИЗНЫ   ВЕРНЫЕ   СЫНЫ»

- « ОТВАГА, УМЕНИЕ, ЧЕСТЬ»

-" ИСТОРИЯ  ОТЕЧЕСТВА"

- " БИБЛИОТЕКА   ИСТОРИЧЕСКОГО  РОМАНА"

- "Библиотека исторических романов народов СССР"

- “ РЯД   ИСТОРИЧЕСКИХ   РОМАНОВ»

-«БИБЛИОТЕКА   АВАНТЮРНОГО   РОМАНА»

- « ИСТОРИКО-ЛИТЕРАТУРНЫЙ  АРХИВ»

- "Пригоди.Подорожі.Наукова Фантастика"

- " У  СВІТІ  ПРИГОД"

- " КОМПАС";

« БІБЛІОТЕКА  ІСТОРИЧНОЇ   ПРОЗИ»

- " ПАМ'ЯТКИ   ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ  УКРАЇНИ"

-  «ПАМ'ЯТКИ   ЕСТЕТИЧНОЇ  ДУМКИ»

- "ІСТОРИЧНА   БІБЛІОТЕКА "ДЗВОНА"

- " ВОЕННЫЕ   ПРИКЛЮЧЕНИЯ"

- "Библиотечка военных  приключений"

-  «БИБЛИОТЕКА   СОЛДАТА   И  МАТРОСА»

- " ВОЕННЫЕ   МЕМУАРЫ"

-  «СОВЕТСКИЙ   ВОЕННЫЙ   РОМАН»

- "Жизнь в искусстве"

- « ИСТОРИЯ  ЭСТЕТИКИ  В ПАМЯТНИКАХ  И ДОКУМЕНТАХ »

- " Очерки истории и теории изобразительных искусств"/"Чёрная" серия

- "Города и музеи мира"/ « Белая» серия

-"Малая библиотека искусства"

- " ДОРОГИ  К  ПРЕКРАСНОМУ "

-   «ВЕРШИНИ    СВІТОВОГО   ПИСЬМЕНСТВА»

 - «Бібліотека світової класики»;

- " УКРАЇНСЬКА    НАРОДНА   ТВОРЧІСТЬ"

- " НАРОДНА   ТВОРЧІСТЬ"

- «НАРОДНІ   ПІСНІ   В   ЗАПИСАХ   ФОЛЬКЛОРИСТІВ»

 - «Перлини світової лірики»

- "СОКРОВИЩА   ЛИРИЧЕСКОЙ   ПОЭЗИИ"

-  «ИЗБРАННАЯ   ЛИРИКА   ВОСТОКА»

- " СКАЗКИ  И МИФЫ НАРОДОВ ВОСТОКА";

- « БИБЛИОТЕКА РУССКОГО ФОЛЬКЛОРА»

- " МАЙСТРИ  ПОЕТИЧНОГО  ПЕРЕКЛАДУ"

- " БИБЛИОТЕКА ПОЭТА"

- "БІБЛІОТЕКА ПОЕТА"

- "ЛИТЕРАТУРНЫЕ   ВОСПОМИНАНИЯ "

 - "Серия литературных мемуаров"

- «Научно-атеистическая библиотека» 

- «БИБЛИОТЕКА  АТЕИСТИЧЕСКОЙ   ЛИТЕРАТУРЫ»

-  ИЛЛЮСТРИРОВАННАЯ   ЭНЦИКЛОПЕДИЯ

- "ИЛЛЮСТРИРОВАННАЯ   ИСТОРИЯ"

- Библиотека "Дружбы народов"

-"РУССКИЕ  И СОВЕТСКИЕ  КОМПОЗИТОРЫ"(1979-1990)

- "Серия научно-популярной литературы АН СССР»

- «Мыслители прошлого»

- Бібліотека "КАРПАТИ"

та   багато   ін.

   

Тип сделки:

Предоплата

Способы оплаты:

По договоренности/другое

Стандартный банковский перевод

Онлайн-перевод

Наличными при встрече

Доставка:

Новая почта по городу: 70 грн. по стране: 80 грн. по миру: 1100 грн.

Укрпочта по городу: 50 грн. по стране: 60 грн. по миру: 1100 грн.

Ставок пока нет.

просмотры : 0