Чтобы управлять найстройками профиля, вашими избранными лотами, ставками и выставлять товары на торги.
Металл : серебро
Номинал : 20 гривен
Капсула : в капсуле
Футляр : в футляре
Сертификат : в наличии
Хрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією припало князю Володимиру Великому. Прийшовши до влади за допомогою варязької дружини і язичницької еліти, Володимир задля їхніх інтересів запровадив язичницький пантеон богів. Але трохи згодом Володимир переконався, що для зміцнення держави та її престижу потрібна нова віра. Київська держава підтримувала найтісніші стосунки з Візантією — найбагатшою, могутнішою і найбільш культурно впливовою державою того часу. Так він вирішив прийняти християнство та охрестити весь свій народ. Хрещення відбулося у часи послаблення внутрішньополітичного стану у Візантійській імперії. У 980-х вибухає вкрай небезпечне антиурядове повстання на Сході імперії, очолюване Вардою Фокою і підтримане населенням Таврії. Скрутне становище, у якому опинився імператор Візантії, змусило його звернутися до Києва з проханням про військову допомогу. Умови, за якими Київ погоджувався допомогти Візантії, продиктував Володимир. За ними київський князь зобов'язувався допомогти імператору придушити повстання, а за це той мав би віддати за Володимира свою сестру Анну (тобто Володимир отримував би права на візантійський трон) та сприяти хрещенню населення Київської держави. При цьому Володимир спочатку отримав відмову, і тільки захоплення ним візантійської колонії Херсонесу (Корсунь) примусило Візантію укласти цю угоду. Після офіційного хрещення киян у 988 християнство стає державною релігією Київської Русі. Християнізація Русі йшла поступово за водними шляхами, спершу її прийняли більші осередки, пізніше провінція. Не всюди цей процес відбувався без опору, як у Києві. Володимир видав Устав, призначивши десятину на утримання церкви, та визначив права духовенства: Володимир намагався дати структурне оформлення нової релігії, подібне до візантійського. Перша згадка про митр на Русі відома з 1037, хоч — раніше мусив бути архієпископ, який наглядав над руською церквою. Першим митр., який згадується, був грек Теотемпт. Християнство, проповідуючи милосердя та християнську любов — підвалини цивілізованого і мирного життя, об'єднало релігійно велику державу Володимира і позитивно вплинуло на мораль керівної верхівки і населення. З прийняттям християнства на Русі поширилася писемність. Володимир закладав школи, будував церкви спершу в Києві, а згодом по інших містах. Учителями були священики з Корсуня, які знали слов. мову. Факт, що з прийняттям християнства не прийшло до безпосереднього політичного опанування Русі Візантією, а відкрито новій християнізованій спільноті зв'язки з далекими і близькими сусідами, слід уважати найпозитивнішим наслідком акту хрещення Русі і слов Сходу.
Номінал | Метал | Маса дорогоцінного металу в чистоті, г | Діаметр, мм | Категорія якості карбування | Гурт | Тираж, штук |
20 | рібло (Ag 925) | 62.2 | 50 | спеціальний анциркулейтед | гладкий із заглибленим написом | 3500 |
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, стилізовані написи півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), рік карбування монети 2013 та номінал (унизу): ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ. У центрі монети зображено композицію - хрест-енколпіон (елемент оздоблення - локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,000449 г) та фігури-символи чотирьох євангелістів: Матвія в образі ангела, Марка в образі лева, Луки в образі тельця, Іоанна в образі орла. Кожен із них крилатий і тримає Євангеліє. На реверсі монети розміщено багатофігурну композицію: Володимир Великий та Андрій Первозваний, які тримають хрест, святі Антоній та Феодосій Печерські, Кирило та Мефодій, угорі - Зимненська ікона Пресвятої Богородиці, з обох боків від якої ангели, унизу півколом стилізований напис - 1025-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ.
Монета у ідеальному стані. Монета із капсули не виймалася, тому фографії із закритою капсулою. Виставляється з однієї гривні і буде продана за Вашу ціну.
Всім вдалих торгів!
Предоплата
Оплата при получении
По договоренности/другое
Стандартный банковский перевод
Онлайн-перевод
Наличными при встрече
По договоренности по городу: 0 грн. по стране: 35 грн.
Новая почта по городу: 25 грн. по стране: 35 грн.
Личная встреча
Комментарий: по Киеву