Щоб керувати налаштуваннями профілю, вашими обраними лотами, ставками та виставляти товари на торги.
Метал : срібло
Номінал : 10 гривень
Капсула : у капсулі
Футляр : у футлярі
Сертифікат : в наявності
Кири́лівська це́рква, Церква Святих Кирила та Афанасія Александрійських — пам'ятка архітектури та монументального малярства ХІІ, XVII, XIX століть.В 1140-х роках великим київським князем Всеволодом ІІ Ольговичем у північно-західній частині Києва було засновано родовий монастир, присвячений св. Кирилу Александрійському. Місцерозташування було обрано не випадково. На початку другої половини ХІІ ст. давньоруська держава об'єднувала ряд самостійних князівств, кожне з яких мало свій економічний, політичний і навіть культурний статус. Посилення впливу окремих князівств не послабило ролі Києва як державного центру. У ХІІ ст. за великокняжий стіл боролися дві династії — Мономаховичів (нащадки Всеволода Ярославича і його сина Володимира Мономаха) і Ольговичів (нащадки Святослава Ярославича і його сина Олега). Важливим стратегічним плацдармом на шляху до «стольного граду» було урочище Дорогожичі (Дорожичі), неодноразово згадуване літописними джерелами. Саме тут сходилися дороги, що пов'язували Київ з Черніговом, Полоцьком, Новгородом, Волинню, Галичем, а також з торговими центрами Європи. У 1139 р. чернігівський князь Всеволод ІІ Ольгович захопив Київ зі сторони Дорогожичів і під час свого київського князювання (1139—1146) заклав на Дорогожичах церкву, присвячену своєму небесному патрону — св. Кирилу Александрійському. Точна дата будівництва Кирилівської церкви невідома. Перша згадка про храм міститься у статті Іпатіївського літопису під 1171 р. 18 травня 1929 р. за рішенням Ради Народних Комісарів УРСР Кирилівську церкву перетворено на музей. В умовах антирелігійної пропаганди і націоналізації церковного майна, створення Києво-Кирилівського державного історико-культурного заповідника було єдиним способом збереження пам'ятки культової архітектури. До складу музею, очоленого О. Александровим, увійшло 11 монастирських споруд, більшість з яких були зруйновані в 1930-х роках. У післявоєнні роки в Кирилівській церкві проводилися тривалі ремонтно-реставраційні роботи. У 1965 р. музей відкрито для відвідувачів, як один з філіалів у складі Державного архітектурно-історичного заповідника «Софійський музей», нині це Національний заповідник «Софія Київська». З 1995 р. у Кирилівській церкві відновлено богослужіння Української православної церкви. Спільне використання пам'ятки здійснюється на засадах укладеного договору та є одним із прикладів конструктивної взаємодії музею і церкви з метою збереження культурної спадщини.
На аверсі монети зображено композицію М.Врубеля `Ангели з лабарами` з розписів Кирилівської церкви, угорі півколом розміщено напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під ним рік карбування монети - 2006, малий Державний Герб України, унизу номінал - 10/ ГРИВЕНЬ, а також позначення металу, його проби Ag 925, маса в чистоті - 31,1 г; та розміщено логотип Монетного двору Національного банку України. На реверсі монети зображено Кирилівську церкву та розміщено написи: КИРИЛІВСЬКА ЦЕРКВА ХІІ СТ. (угорі півколом), КИЇВ (унизу). Технічні характеристики монети наступні:
Номінал | Метал | Маса дорогоцінного металу в чистоті, г | Діаметр, мм | Категорія якості карбування | Гурт | Тираж, штук |
10 | срібло (Ag 925) | 31.1 | 38.6 | пруф | рифлений | 8000 |
Монета у відмінному стані. По гурту пішла невелика патина. Має власний футляр та сертифікат. Виставляється з однієї гривні і буде продана за Вашу ціну.
Всім вдалих торгів!
Передоплата
Оплата при отриманні
За домовленністю/інше
Стандартний банківський переказ
Онлайн-переказ
Готівкою при зустрічі
За домовленністю по місту: 0 грн. по країні: 35 грн.
Нова Пошта по місту: 25 грн. по країні: 35 грн.
Особиста зустріч
Коментар: по Киеву