Щоб керувати налаштуваннями профілю, вашими обраними лотами, ставками та виставляти товари на торги.
В історію Поділля Олександр Никифорович Боркун (1918-2003) увійшов як художник архітектурних пейзажів.
Народився він 25 серпня 1918 року в місті Проскурові у родині Никифора та Олени Боркунів. Тато був залізничником, мама – вихователькою в дитячому садку, до того ж вона прекрасно грала на роялі. Саме від неї хлопчик успадкував схильність до образного мислення, тонкий музикальний слух, завдяки чому легко підбирав будь-які мелодії на музичних інструментах. Через ранню смерть батька, вихованням Олександра займався вітчим. Його робота на будівництві вимагала постійних переїздів сімї. Деякий час жили в МогилевіПодільському, доки сильна повінь не змусила перебратися в місто Лівни Орловської області. Найбільш яскравим тогочасним спогадом став відпливаючий у далечінь рояль. Можливо, це був певний знак долі: Олександр так і не став музикантом. Фахову освіту здобув в Орловському художньому училищі (1935-1939).
Великий вплив на його формування мала творчість таких визначних постатей російського мистецтва, як Абрам Архіпов, Філіп Малявін, Петро Кончаловський.
Служба в армії, участь у Великій Вітчизняній війні, яку пройшов від першого до останнього дня, спочатку у якості рядового, потім – топографіста-розвідника, перервали творчі плани юнака.
По закінченні війни він повертається до Проскурова, де зустрічає свою долю – Іраїду Сафонівну Дунаєвську, у них народжується дочка Ада. З 1946 року розпочинає трудову діяльність в українській кооперативній художній організації (УКООП «Художник»). Згодом її було перетворено на художньо-виробничі майстерні Художнього фонду України, де Олександр Боркун пропрацював 33 роки. За зовнішньою стриманістю, суворістю приховувалась ніжна, лірична душа, яка в повній мірі проявлялась в творчих роботах митця.
Він звертався до різних жанрів і видів мистецтва, але перевагу надавав пейзажу і такій графічній техніці, як пастель.
Саме пастеллю створена найбільша серія «Архітектурні пам’ятки Поділля». Художник змальовує брами, вежі і мури величних колись фортець Камянця-Подільського, Меджибожа, Старокостянтинова, Сутківець, що разом з довкіллям становлять гармонійний архітектурний ландшафт. Густо покладені штрихи пастелі утворюють матову, бархатисту поверхню, а багата на відтінки палітра передає найтонші нюанси стану природи.
Навіть авторський підпис перегукується із загальним колоритом.
Подекуди історичні об’єкти в творах художника нагадують вразливих живих істот, доля яких потребує дієвого людського втручання. Тому і сьогодні ці роботи є актуальними.
З 1960 року митець брав участь у багатьох виставках, в тому числі і міжнародних. 1992-го відбулася його персональна виставка у Хмельницькому обласному художньому музеї. За свою творчу діяльність він неодноразово отримував подяки і дипломи.
Роботи Олександра Боркуна зберігаються в Хмельницькому художньому і краєзнавчому музеях, Кам’янець-Подільському історичному музеї-заповіднику, історико-культурному заповіднику «Межибіж».
РАЗМЕРЫ УКАЗАНЫ НА ФОТО ВМЕСТЕ С РАМКОЙ
Все интересующие Вас вопросы задавайте до покупки лота. Не делайте не обдуманных ставок, покупайте только в том случае если точно уверенны что именно этот лот Вам нужен
Передоплата
Стандартний банківський переказ
Нова Пошта по місту: 45 грн. по країні: 45 грн.