Щоб керувати налаштуваннями профілю, вашими обраними лотами, ставками та виставляти товари на торги.
Рік випуску : 2021
Номінал : 5
Наявність : в наявності
Слава Україні!
Памїятна монета 5 гривень, Київська фортеця. монета від НБУ 2021 рік. Монета в капсулі та сувенірному блістері.
Стан монети - банківський.
Оплата на картку банка.
Відправка Новою Поштою, або Укрпоштою, або самовивіз з Борщагівки.
Комплекс оборонних споруд Києва формувався протягом п'ятнадцяти століть. Перші київські укріплення було споруджено наприкінці VI ст. на Старокиївській горі. У X-XI ст. кільцеподібні фортифікаційні системи Києва складалися з оборонних споруд Верхнього міста і його районів, що оточували Київ ще двома колами оборонних ровів і валів, розвинуту систему оборони мали Поділ. Печерськ, Копирів кінець, Видубича, Китаєве, Клов, Берестове тощо.
Наприкінці XII століття навколо Печерського монастиря була зведена кам'яна оборонна стіна - перше серйозне укріплення на Печерську.
Руйнування, заподіяні під час монголо-татарської навали, призвели до занепаду старих оборонних укріплень міста, відновлення і посилення яких починається лише у XVII ст. У 1706 році навколо Києво-Печерської лаври була закладена Печерська фортеця, яка стала головним укріпленням Киева до початку ХІХ ст.
У 1810 році через загрозу війни з Наполеоном на Звіринецькій горі зводиться окреме укріплення. У 1830 році було затверджено план будівництва Нової фортеці, основні роботи зі спорудження якої завершено 1856 року.
Фортеця півкільцем охопила всю Печерську височину, сюди було перенесено адміністративний центр міста. На початку 60-х років ХІХ ст. Київ планувалося прикрити поясом фортів, але протягом 1872-1877 рр. було збудовано лише один Лисогірський форт.
Київська фортеця є найбільшою кам'яно-земляною фортецею в Європі, що збереглася.
Передоплата
Стандартний банківський переказ
Онлайн-переказ
Готівкою при зустрічі
Нова Пошта по місту: 70 грн. по країні: 70 грн.
Укрпошта по місту: 40 грн. по країні: 40 грн.
Самовивіз
Коментар: Самовивіз з Борщагівки