Щоб керувати налаштуваннями профілю, вашими обраними лотами, ставками та виставляти товари на торги.
Метал : срібло
Номінал : 10 гривень
Капсула : у капсулі
Футляр : у футлярі
Сертифікат : в наявності
Істори́чний центр Льво́ва, або Старе́ мі́сто — історично, — перший район Львова, де було засновано місто, яким воно довгий час обмежувалося, і звідки розвивалося; політичний, економічний і культурний центр Львова. Найдавнішу частину Старого міста занесено до списку Свытовоъ спадщини ЮНЕСКО. Єдиної думки щодо визначення меж центру Львова не існує. Переважно Центром Львова називають місцевість в улоговині, обмеженій пагорбами. Згідно з археологічними даними, перше поселення на цих теренах з'явилося ще у 12 столітті в районі сучасної плоші Старого Ринку. В середині 13 столітті князь Данило Романович на місці поселення заснував Львів у його сучасному вигляді. Тогочасне місто було розташоване навколо Старого Ринку. Попри ринок проходила можливо найдавніша львівська вулиця, що збереглась донині — т. зв. «Волинський шлях» (нині вулиці Богдана Хмельницького).
Сучасною домінантою Старого міста є пішохідні середньовічні квартали між проспектом Свободи і Підвальною, які розташовані навколо площі Ринку. Їх завершує своєрідне кільце скверів, сформованих на валах, площах та проспектах на місці колишніх міських мурів. Далі розходяться радіальні вулиці, серед яким можна виділити основні: Личаківську, Івана Франка, Зелену, Коперника, Городоцьку, Богдана Хмельницького та проспект Чорновола. Вони в свою чергу сполучені меншими вуличками.
Історичний ареол навколо площі Ринок (також «Середмістя») являє собою більшою мірою пішохідно-трамвайну зону з паркінгами. Тут розташована міська ратуша, ряд відомих культових споруд (Вірменська церква, Латинська Кафедра, Успенська церква, Домініканський костел, Бернардинський монастир), і, найбільшою мірою, кав'ярні та ресторації з великою кількістю літніх терас. На схід від Середмістя розташована споруда Львівської облдержадміністрації та Львівської облради. Від проспектів Свободи — Шевченка починаються торгові галереї, пасажі, бутіки і крамниці. На північ та на південь розташовані відповідно ринки «Добробут» та Галицький. Далі починається мережа міських кварталів забудови переважно 19 століття, які використовуються під житло, офіси та крамниці. Серед них гармонійно вписалися Палац Потоцьких, Львівський університет, Головна пошта, Бібліотека Стефаника та інші визначні споруди. Далі починаються пагорби і менш поверхова та менш впорядкована забудова, яка межує з парковими зонами Цитаделі, Парку Франка, Високого замку та Стрийського парку.
Номінал | Метал | Маса дорогоцінного металу в чистоті, г | Діаметр, мм | Категорія якості карбування | Гурт | Тираж, штук |
10 | срібло Аg 925 | 31.1 | 3806 | ghea | рифлений | 5000 |
На аверсі монети зображено декоративну скульптуру Слави з фасаду приміщення Львівського Державного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької; розміщено: угорі - малий Державний Герб України, написи півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), позначення металу, його проби - Ag 925, вага в чистоті - 31,1 (ліворуч), рік карбування монети - 2008 та логотип Монетного двору (праворуч). На реверсі монети зображено стилізовану композицію з п`яти веж міста Львова: вежі Вірменської церкви, вежі Успенської церкви, міської Ратуші, вежі латинської Кафедри, вежі Бернардинського монастиря (зліва направо), на тлі якої - герб міста та розміщено написи: угорі півколом - 10 РОКІВ У РЕЄСТРІ СВІТОВОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО, ЛЬВІВ - унизу.
Монета в ідеальному стані. Монета має футляр та сертифікат. Виставляється з однієї гривні і буде продана за Вашу ціну.
Всім вдалих торгів!
Передоплата
Оплата при отриманні
За домовленністю/інше
Стандартний банківський переказ
Онлайн-переказ
Готівкою при зустрічі
За домовленністю по місту: 0 грн. по країні: 35 грн.
Нова Пошта по місту: 20 грн. по країні: 35 грн.
Особиста зустріч
Коментар: по Киеву