Щоб керувати налаштуваннями профілю, вашими обраними лотами, ставками та виставляти товари на торги.
Метал : срібло
Номінал : 10 гривень
Капсула : у капсулі
Футляр : у футлярі
Сертифікат : в наявності
Історія Києво-Печерської лаври невіддільна від постаті преподобного Феодосія Печерського. Його ім'я можна поставити другим за значенням серед печерських ченців після засновника цього уславленого монастиря святого Антонія. Саме за Феодосія Печерського монастир став осередком не лише благочестя і святості, а й високої освіченості Давньої Русі, школою, яка готувала освічене вище духовенство. Феодосій народився близько 1036 р. під Києвом, у місті Васильєві (тепер Васильків) у боярській сім'ї. Невдовзі його батько одержав призначення у Курськ на посаду тіуна (управителя). Тут пройшло дитинство Феодосія. З юних літ він поринав у релігійні роздуми і мрії про чернецьке життя, багато часу проводив у церкві, купував зерно і сам випікав проскуру, яку приносив у храм для причастя віруючих. Обійшовши кілька монастирів, Феодосій залишився біля Антонія і в 1058 р. у заснованому ним Печерському монастирі прийняв чернечий постриг від Никона (Іларіона, якому дано це ім'я у чернецтві). За смиренне життя, працелюбність і високу духовність Феодосій невдовзі був висвячений у ієродиякони, а потім і в ієроченці. Мати, яка не припиняла пошуків сина, знайшла його у Печерському монастирі. Вона благала його повернутися до світського життя, але Феодосій врешті-решт умовив і її прийняти чернецтво. У 1062 р. Феодосій, з благословення преподобного Антонія, став ігуменом Печерського монастиря. Вік, виховання і характер сприяли його бурхливій діяльності у розвитку і розширенні монастиря. Невдовзі братія налічувала близько ста чоловік — досить багато не тільки за давньоруськими поняттями, а й за мірками Візантії. Таке швидке збільшення кількості ченців вимагало спорудження нових келій і розвитку монастирського господарства. Потрібна була велика, містка церква для братії і численних парафіян. Тому всі зусилля Феодосій зосередив на спорудженні в Печерському монастирі величного храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Для цього потрібні були кошти (частину яких виділив князівський двір, решту вдалося зібрати з благочестивих парафіян і гостей монастиря), матеріали, начиння і вправні майстри. Більшість їх запросили з Візантії. Успенський собор було закладено Феодосієм у 1078 р. з благословення Антонія, який доживав свої дні, а завершено вже після їхньої смерті в 1078 р.
Феодосій покинув світ через рік після смерті Антонія, у 1074 р., не доживши до 40 років. Відчуваючи наближення смерті, він скликав усю братію і наостанку наставляв кожного з них. Тіло небіжчика братія перенесла в церкву, де і відспівали. Звістка про те, що сталося, блискавично облетіла Київ і околиці, довкола монастиря зібралося дуже багато людей. Дочекавшись, коли з настанням ночі люди розійдуться, ченці перенесли тіло Феодосія в ту печеру, де він помер. У 1091 р. його мощі розшукав преподобний Нестор. Тоді ж вони були перенесені в уже освячений Успенський собор Печерського монастиря. Нестор у 1080-х роках склав житіє Феодосія. У 1108 р. відбулася канонізація святого.
Технічні параметри монети наступні:
Номінал | Метал | Маса дорогоцінного металу в чистоті, г | Діаметр, мм | Категорія якості карбування | Гурт | Тираж, штук |
10 | срібло AG 925 | 31.1 | 38.6 | пруф | гладкий із заглибленим написом | 3000 |
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, написи: УКРАЇНА/10 ГРИВЕНЬ 2016; стилізоване зображення київських пагорбів, каплички та на передньому плані - печери з монахом, який стоїть у молитовній позі на колінах. На реверсі монети зображено іконографічний образ Феодосія Печерського, який тримає сувій із написами: ГОСПОДИ,/В ІМ`Я/ПРЕСВЯТОЇ/ БОГОРОДИЦІ,/МАТЕРІ ТВОЄЇ,/ЗВЕДЕНИЙ БУВ/ХРАМ ЦЕЙ - на тлі стилізованого храму, під яким написи: ФЕОДОСІЙ/ ПЕЧЕРСЬКИЙ/ХІ СТ. Елемент оздоблення - локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0001 г. Монету виготовлено з використанням технології патинування.
Монета в ідеальному стані, зі своєї капсули не виймалася. У монети є рідний футляр та рідний сертифікат. Виставляється з однієї гривні і буде продана за Вашу ціну.
Всім вдалих торгів!
Передоплата
Оплата при отриманні
За домовленністю/інше
Стандартний банківський переказ
Онлайн-переказ
Готівкою при зустрічі
За домовленністю по місту: 0 грн. по країні: 35 грн.
Нова Пошта по місту: 20 грн. по країні: 35 грн.
Особиста зустріч
Коментар: по Киеву